Jarmark řemesel a služeb

Žáci 8. a 9. tříd se ve čtvrtek 17. 10. 2024 zúčastnili celopražské akce Jarmark řemesel a služeb, který proběhl na střední odborné škole – COP (Centrum odborné přípravy), Poděbradská 1, Praha 9. Celá akce byla zaměřena na zviditelnění učebních oborů a odborných škol v rámci hlavního města Prahy. Na jarmarku se představilo mnoho škol s technickými obory či nehumanitním zaměřením. Žáci se mohli reálně seznámit s řemesly a technickými profesemi, vyzkoušet si své manuální dovednosti, zúčastnit se různých typů soutěží a 3 žáci naší školy si na závěr odnesli krásné ceny za získané body na jednotlivých stanovištích.

Říká se, že řemeslo má zlaté dno. Přesto už nějakou dobu na trhu práce trvá velký nedostatek řemeslníků z dříve silně zastoupených oborů. Právě tato akce má žákům lépe přiblížit jednotlivé řemeslné a odborné obory a ukázat žákům praktickou stránku oboru. Velký úspěch měly stanoviště kovářů, zlatníků či kadeřnic – viz fotogalerie. Akce se nám velmi líbila, žáci byli nadšení a měli možnost vytvořit si lepší a konkrétní představu o jednotlivých oborech odborných škol.

Paní učitelky Hanyšová a Šťastná